Britene inntar Trysil
På kort tid har Trysil hatt en eksplosjon i antall engelske vintergjester. Denne uken er det like mange engelskmenn som nordmenn på de to store resort-hotellene i Trysil, en økning på 86 prosent.
På kort tid har Trysil hatt en eksplosjon i antall engelske vintergjester. Denne uken er det like mange engelskmenn som nordmenn på de to store resort-hotellene i Trysil, en økning på 86 prosent.
Totalt 688 deltakere stilte i dag på start for Trysil Skimaraton. Favoritten Stian Remseth Andresen viste styrke og kom alene i mål. Ulrica Persson var favoritt i dameklassen og vant også en overlegen seier.
Trysil Skimaraton arrangeres lørdag 14. februar og det ligger an til tidenes renn med et sterkt startfelt, perfekte forhold og gode værprognoser.
Restaurantene i Trysilfjellet har hatt en økt omsetning på over 100 millioner kroner siden 2004. Lokalmat og et bredt mangfold av restauranter har vært noen av suksesskriteriene.
Arrangørene av Trysil Skimaraton melder om flere spennende nyheter for årets renn, i tillegg til glimrende forhold i løypa.
Mens de store langrennsutøverne kjempet om seieren i Tour de Ski, inntok en knippe lærevillige damer Trysil for en helg med langrennsteknikk, smørekurs og spa.
I motsetning til andre destinasjoner, merker Trysil foreløpig ikke den sterke nedgangen fra russiske gjester som andre vinterdestinasjoner gjør.
Nå kan svenske skigjester enkelt komme seg til de to største skistedene i Norge og Sverige, Trysil og Sälen, med tog og buss.
Du finner naturlig nok ingen bysykler i Trysil. Men bygdesparker, det har de! På fem plasser i Trysil sentrum er det satt opp ”sparkeringer”, parkeringer for sparker som fritt kan benyttes av alle. Nå sparkes vintersesongen i gang i Trysil.
Dansker har i mange år valfartet til Trysil for å stå på alpinski. Nå erobrer danskene også langrennsløypene i Trysil.
Skiteknikk, smørekurs, pilates, god mat og spabehandling er noe av innholdet når Ladies only - langrennsweekend holdes for tredje året på rad 9. til 11. januar på Park Inn i Trysil. Merethe Anker-Nilssen fra Oppsal og venninnene har vært med siden oppstart og forteller hvorfor de deltar.
Kari Peters deltok på OL i Sotsji som den første langrennsløperen som representerte Luxembourg i et OL. Nå har han lagt oppkjøringen til World Cup til Trysil-Knut Arena.