Gå videre til innhold

Nyhetsarkiv

  • Trysil søker verdens yngste regissør som skal lage deres neste reklamefilm. Foto: Hans Martin Nysæter

    Trysil søker etter verdens yngste regissør

    Destinasjon Trysil har utlyst stillingen som verdens yngste regissør for deres neste reklamefilm for sommer-Trysil. På bare to uker har det kommet over 1600 søknader fra barn som ønsker å være regissør i Trysil.

  • Skuespiller Herbert Nordrum (t.v.) og regissør Petter Holmsen (t.h.) er fornøyd med innspillingen i Trysil så langt. Foto: Ola Matsson

    ​Fjols til Fjells spilles inn i Trysil nå

    Storfilmen Fjols til Fjells spilles inn i Trysil i hele mars. Store skuespillere fra hele Skandinavia står på rollelisten. Og hele Trysil-samfunnet stiller opp.

  • Illustrasjonsfoto av byggetrinn 1 for Trysil Alpine Lodge.

    Sterk fremtidstro i Trysil

    Trysil, Norges største ski- og stisykkelsted, har hatt en enorm utvikling de ti siste årene. Det er investert hele 2,5 milliarder kroner i reiselivet i Trysil fra 2008 til i år. Nå girer destinasjonen opp og skal etter planen investere nye 3,7 milliarder i reiselivet de neste ti årene.

  • I 2018 stod det drøyt 500 menn og kvinner på startstreken under Trysil Skimaraton. Foto: Jonas Sjögren

    Rekordføre i sikte for Trysil Skimaraton

    Lørdag 16. februar er det duket for det 20. Trysil Skimaraton. Hvis værmeldingen slår til vil det bli rekordføre på lørdag. Det er forventet opp mot 600 deltakere til start til rennet, som har seeding både til Vasaloppet og Birken.

  • I tillegg til skikjøring på Norges største skisted kan man gjøre mange andre vinteraktiviteter. Foto: Ola Matsson/Skistar Trysil

    10 tips til vinterferien i Trysil

    Vinterferien er snart her, og Trysil har tatt på seg vinterdrakten. I år er det mange nye aktiviteter for vinterferiegjestene. Sjekk ut våre 10 tips til en spennende og innholdsrik vinterferie i Trysil.

  • De tøffeste hundekjørerne skal kjøre 636 km under Femundløpet. Når de ankommer Trysil har de kjørt 224 km. Foto: Femundløpet

    Lars Monsen inntar Trysil med Femundsløpet

    Første gang var i 1994. Nå legger Femundløpet nok en gang et sjekkpunkt til Trysil. Det blir en stor folkefest i Trysil sentrum når noen av verdens beste sledehundkjørere, som veteranene Robert Sørlie og Lars Monsen, skal ha sitt sjekkpunkt i Trysil lørdag 2. februar.

  • Slik så det ut i fjor like før åpningen av årets langrennssesong. Foto: Fredrik Otterstad

    Nå starter skisesongen i Trysil

    Lørdag 26. oktober kan Trysil garantere 6,5 kilometer med langrennsspor i høy kvalitet. Til tross for rekordvarm sommer har den lagrede snøen klart seg bedre enn forventet.

  • Det har vært mye folk i Trysil i sommer. Her fra sesongavslutningen Bike Out med Brage Vestavik i spissen. Foto: Fredrik Otterstad

    Store ringvirkninger fra sykkelsatsing

    I følge rapport fra Transportøkonomisk institutt stod sykkelsatsingen i Trysil for en meromsetning på hele 55 millioner kroner i 2017 sammenlignet mot 2014. I år rundet Trysil Bike Arena 200.000 syklede runder i anlegget sitt, som det er investert 19 millioner kroner i siden 2014.

  • Den nybakte VM-vinneren Mille Johnset syntes det var grisegøy å sykle Miss Piggy. Foto: Fredrik Otterstad

    Svinaktig god sykkelutvikling i Trysil

    I dag åpner Trysil deres siste tilskudd til sykkelopplevelsen, den spektakulære sykkelstien Miss Piggy. Det er nå investert 19 millioner kroner i et helt unikt og familievennlig stisykkelprodukt i Trysil.

  • Vinner-selfie! Fra venstre vinner av 13 km løp, Tane Gresvik, nummer 2 Gunhild Nytrøen, og vinner av 6 km løp Abelone Lyng.

    Ny løyperekord i Trysilrypa

    4530 glade ryper stod på startstreken under årets Trysilrypa, det 19. i rekken. Løpsklassene var først ut, og første rype over målstreken ble Trysilrypas egen ambassadør, Abelone Lyng, med ny bestetid på distansen, 29:42. Seier på 13 km terrengløp gikk til Tane Gresvik på tiden 1:13:21.

  • Markedsrådet i Trysil jobber tett sammen med produsent og regissør av nye Fjols til fjells. Foto: Ola Matsson

    Fjols til fjells endelig i gang!

    Fjols til fjells har fått «grønt lys» og nå er planleggingen frem mot innspilling av nye Fjols til fjells i Trysil i full gang. Innspillingen er satt til mars 2019.

Vis mer